3. Стандартизація бухгалтерського обліку, контролю та аналізу.
Стандарт бухгалтерського обліку для автоматизованої обробки інформації — затверджений керівником підприємства нор¬мативно-правовий акт, що визначає принципи, методи, комплекс правил, норм, вимог до організації ведення бухгалтерсько¬го обліку, контролю та складання звітності в умовах функціонування автоматизованої інформаційної системи обліку.
У бухгалтерському обліку в умовах автоматизованої обробки інформації стандартизованими є:
― способи та методика ведення бухгалтерського обліку;
― техніка, форми й організація бухгалтерського обліку;
― організація технологічного процесу;
― організація роботи облікового персоналу та персоналу інших структурних підрозділів, які займаються обліком, аналізом і контролем.
Під час розроблення стандартів підприємства з обліку виконуються такі роботи:
― організація процедур розроблення та впровадження стан¬дарту;
― розроблення стандартів з окремих комплексів завдань;
― розгляд та затвердження стандарту;
― тиражування та впровадження стандарту в обліковий процес.
Головна ціль стандартів підприємства з бухгалтерського обліку — суворо регламентувати роботу всіх служб підприємства, які беруть участь у процесі автоматизації обліково-обчислювальних робіт. Стандарти з обліку при функціонуванні автоматизованої інформаційної системи останнього являють собою гнучку, але в той же час і достатньо жорстко регламентовану систему, яка орієнтована на створення умов для прийняття оптимальних управлінських рішень.
Стандарт підприємства з бухгалтерського обліку за згаданих умов повинен мати таку структуру:
― загальні положення;
― визначення;
― пояснення;
― розділи щодо обліку масових однорідних господарських операцій в умовах функціонування автоматизованої системи обліку (наприклад про облік надходження, зберігання, використання матеріальних цінностей). У кожному розділі має регламентуватися процес автоматизованого ведення фінансового, управлін¬ського обліку;
― спеціальний розділ (методологія ведення обліку, методологічні та організаційні питання формування й використання фонду нормативно-довідкової інформації, порядок формування первинної інформації, адресного отримання вихідної інформації);
― порядок упровадження стандарту.
Стандартизація схем інформаційних потоків дозволяє забезпечити мінімізацію обсягу первинного документообігу на різних ділянках обліку.
Упровадження стандартів в обліковий процес в умовах автоматизованої обробки інформації дає змогу побудувати інтегровану систему обробки інформації.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 Наверх ↑